logo

CS AFUMATI A OFERIT O NOUA DEMONSTRATIE DE FORTA

IN DEPLASAREA CU CS MIOVENI SI A AJUNS LA 25 DE GOLURI

MARCATE IN ULTIMELE 7 MECIURI

Afumatenii s-au transformat, in ultimele partide, intr-o adevarata masina de goluri.

Intr-o partida ce a fost transmisa in direct pe DigiSport, afumatenii au confirmat forma excelenta aratata in ultimele jocuri si s-au impus cu 3-1, dupa ce au condus la pauza cu scorul de 2-0.

De doar 8 minute au avut nevoie elevii lui Vasile Neagu pentru a deschide scorul in deplasarea de la Mioveni.

Razvan Patriche a recuperat excelent o minge la mijlocul terenului, balonul a ajuns la Vlada, care l-a angajat pe culoar pe Vlad Tudorache, iar acesta l-a executat pe portarul advers cu un lob frumos.

Dupa un sfert de ora de la deschiderea scorului, Vlad Tudorache a trecut in rolul de servant si a centrat pe jos din flancul drept pentru Costache, care a marcat din 8 metri si a dus scorul la 2-0, stabilind totodata si scorul pauzei.

Gazdele de la CS Mioveni au redus din diferenta in minutul 77, prin Cosmin Nastasie. Acesta a transformat in gol o centrare venita din banda stanga, trimitand cu capul in dreapta lui Mutiu.

Afumatenii nu au acuzat socul primirii golului si au refacut rapid diferenta de doua goluri pe tabela.

In minutul 81, Avram l-a angajat ideal pe Vlada cu o diagonala, care a inscris cu o executie pe sub portarul advers, iesit in intampinare.

S-a terminat CS Mioveni – CS Afumati 1-3, iar cu o etapa inainte de finalul sezonului, CS Afumati are 53 de puncte si ocupa pozitia a saptea a clasamentului Ligii a II-a.

In ultima etapa a sezonului CS Afumati va juca acasa cu ocupanta locului 6, FC Brasov, sambata incepand cu ora 11:00.

Echipele de start:

CS Mioveni: F. Croitoru - Tirica (C. Alexe 7), Gugu, Visa, Burnea - Biceanu, M. Galan - Radescu, Ed. Florescu, Ayza - C. Nastasie

Rezerve: Sima - A. Popa, Ed. Stoica, Mirzeanu, Iamandi, M. Vintila

Director tehnic: Florin Marin

CS Afumati: Mutiu - Robicek, Botea, Buzea, Al. Gheorghe - Razvan Patriche, M. Dedu - V. Costache, Vl. Tudorache, R. Avram - Vlada

Rezerva: Misa - Petculescu, Ad. Popa, D. Burlacu, Al. Mitu, St. Vasile, Covaschi

Antrenor: Vasile Neagu